Závody na rybníku Cortina 2017

29.08.2017

V sobotu 26.8.2017 malebné břehy rybníka Cortina, nacházejícího se v regionu Letkovic na levém břehu řeky Jihlavy, ožily nečekaným ruchem. Od rána se na místo sjížděly auta všech kategorií a značek a svážely mladé rybářky a rybáře, účastníky tradičních závodů. Závody, kterými se společně s dětmi loučíme s letními prázdninami, pořádá každoročně na tomto soukromém rybníku pobočný spolek Moravského rybářského svazu z.s., Nová Ves. Celkem se zaregistrovalo 38 malých milovníků Petrova cechu závodnic a závodníků. A v 8:00 hod. tak mohl hospodář spolku, Pavel Melkus, závody zahájit.


A hned z prvních minut závodů bylo jasné, že letos budou ryby spolupracovat. Z "velitelského můstku" u chaty na hrázi rybníka bylo možno pozorovat, že každou chvíli některý malý rybář zdolává rybu, převážně kapra. Těch bylo pro účely závodu do Cortiny dosazeno 150 kg. Kapři brali obstojně po celou dobu závodu a kupodivu ani dusné bezvětrné počasí nebylo letos na škodu. Naopak, hladina jako zrcadlo umožňovala sledovat i na jemných splávcích každý sebemenší záběr. A body v úlovkových lístcích některých závodníků rychle přibývaly. Za 1 cm délky ryby se připočítal 1 bod. O tom, že malé rybářky a rybáře boj o body zaujal a nechtěli promarnit ani minutu, svědčí skutečnost, že občerstvení poskytnuté pořadateli závodníkům tradičně zdarma, si převážně nechávali všichni nosit na svá stanoviště na břehu. A ani doplňkové disciplíny, střelba ze vzduchovky a poznávání druhů našich ryb z plakátů, se letos netěšily takové pozornosti jako obvykle.


Vše jednou končí, tak i s úderem 12 hodiny skončily i naše závody. Po bleskovém spočítání výsledků následovalo slavnostní vyhlášení vítězů, a to bez rozlišení kategorií. Závody vyhrála s celkovým počtem 337 bodů slečna Eliška Buchalová, na druhém místě se umístila opět dívka Monika Nekudová s počtem bodů 307, čest chlapců zachránil svým třetím místem Lukáš Buchal s počtem bodů 280. Tento mladý rybář získal cenu i za největší ulovenou rybu závodů, kterou se stal kapr 52 cm dlouhý. Nějakou tu věcnou cenu si ale ze závodů odnesl každý ze zúčastněných. Děti si vybíraly z nabídky cen sami v pořadí, které si vybojovali svými úlovky. Myslím si, že se akce vydařila a spokojeni byli všichni. A tak se nakonec patří poděkovat všem, kdo se na organizaci zdařilé akce svou prací podíleli. Velký dík patří panu Liboru Samlíkovi, který celý areál k pořádání závodu pořadatelům zapůjčil. Rovněž poděkování náleží všem sponzorům, kteří svými příspěvky rovněž přispěli ke zdárnému průběhu akce.


Tak jak skončily závody, tak pomalu končí i prázdniny. Mladým rybářkám a rybářům tedy začne jejich "práce", tedy studium ve školách. K té je jim třeba popřát hodně píle a trpělivosti. Úspěchy se pak jistě dostaví. A pokud zbyde nějaký volný čas …. potom ahoj na rybách!

Petrův zdar

Výsledky

1. Eliška Buchalová 337 bodů
2. Monika Nekudová 307
3. Lukáš Buchal 280
4. Jiří Krýdl 264
5. Adéla Kalvodová 258
6. Radek Novák 257
7. Ondřej Sladký 175
8. Sára Samlíková 161
9. Monika Pokorná 141
10. Bára Musilová 138
11. Radim Krutiš 132
11. Antonín Rosendorf 132
12. Izabela Steinochová 128
13. Štěpán Kratochvíl 125
14. Simona Rosendorfová 115

Největší rybu závodu kapra 52 cm chytil Lukáš Buchal.

Velké poděkování patří všem sponzorům závodu kterými byly:

Interdoor s.r.o. Oslavany

Rybářské potřeby Fishbis Zbýšov

Dana Mosoriaková, rybářské potřeby Ivančice

Rybářské potřeby v Letkovicích Carpsecret

Obec Nová Ves

a také panu Liboru Samlíkovi za zapůjčení rybníka Cortina.