Zájezd do Akvária Hradec Králové a ZOO Dvůr Králové nad Labem 2022

13.10.2022

V sobotu 27.8.2022 se uskutečnil zájezd pořádaný Moravským rybářským svazem, z.s., pobočným spolkem Nová Ves, nazvaný Akvaria Hradec Králové a ZOO Dvůr Králové.

V 6.45 hodin byl přistaven autobus p. Molenty v Oslavanech, kde nastoupili první účastníci výletu. Další zastávka byla v Nové Vsi, Biskoupkách a Senoradech. Naše cesta pokračovala směr Hradec Králové do expozice akvárií s rybami. V první části prohlídky je vystavena unikátní sbírka lebek exotických ryb. V druhé části prohlídky jsme se ocitli v tropickém pralese, kde jsou exotické rostliny. Po průchodu do další části jsme byli "na dně" tropické tůně, kde žije 500 ks ryb z Jižní a střední Ameriky. Součástí prohlídky byla i projekce "U rejnoka" kde jsou promítány filmy na velkoplošné obrazovce z celého světa.

Další část cesty pokračovala do ZOO Safari Dvůr Králové, tam si mohl každý individuálně stanovit trasu prohlídky. K vidění byly různá zvířata od velkých až po nejmenší – lvy, tygry, slony, hrochy, papoušky, opice, krokodýly, v akváriích sladkovodní i mořské ryby.

Po prohlídce byl sraz v 17. hodin u autobusu, kde jsme udělali společnou fotografii. Na zpáteční cestě nás zastihla nepříjemná bouře a všichni jsme byli rádi, že nás pan řidič v pořádku přivezl domů.

Pro děti i rodiče to byl příjemně strávený den, plný poučení ze zvířecí říše, objevili nové druhy ryb a zvířat, které ve volné přírodě asi již neuvidí. Seznámili se s prostředím, ve kterém zvířata žijí.

Příští výlet je naplánovaný do ZOO Jihlava a Hasičského muzea v Přibyslavi na sobotu 16.9.2023.

Autor: Eva Horáková