Ukončení prázdnin na rybníce Cortina

10.10.2019

Tak jako každý rok se v sobotu 31.8.2019 uskutečnily na soukromém rybníce CORTINA v Letkovicích dětské rybářské závody na ukončení letních prázdnin. Závodů se zúčastnilo celkem 28 mladých rybářů a rybářek. V tomto termínu bohužel proběhlo více akcí a proto byla účast nižší než v předchozích letech.


I přesto že bylo pěkné počasí bylo možno pozorovat, že každou chvíli některý malý rybář zdolává rybu – většinou kapra. Těch bylo pro účely závodů vysazeno do rybníku 100 kg. Při soustředění a vytahování ryb z vody vyhládne, proto dostali malí rybáři občerstvení v podobě párku a rohlíku.


Dětem se podařilo chytit 40 kaprů, 5 plotic, 2 karase a 1 cejna.

Nejúspěšnější rybáři:

1. Ota Konicar 241 bodů
2. Adéla Kalvodová 196 bodů
3. Kristýna Šlapanská 124 bodů
4. Miriam Mičová 120 bodů
5. Michal Pruša 107 bodů
6. Dominik Krutiš 73 bodů
7. Michal Dittrich 61 bodů
8. Radim Krutiš 50 bodů
9. Tereza Šlapanská 48 bodů
10. Gabriel Konečný 39 bodů

Největší rybu chytila Adéla Kalvodová – kapra 53 cm.
První tři místa a největší ryba byly oceněny pěknými poháry a medailemi. Ostatní rybáři dostali odměny v podobě rybářských potřeb.

Nakonec patří poděkování všem, kdo se na organizaci akce svou prací podíleli. Velký dík patří panu Liboru Samlíkovi, který celý areál k pořádání závodu pořadatelům zapůjčil. Rovněž poděkování náleží všem sponzorům, kteří svými příspěvky rovněž přispěli ke zdárnému průběhu akce. Krátký záznam z této akce je dostupný zde.

Petrův zdar

Sponzoři akce

Obec Nová Ves

Carpsecret s.r.o.

Fishbis