Rybářské závody mládeže 2021 na rybníku Cortina

30.12.2021

V sobotu 4. září 2021 se hned z rána polní cesty a přilehlé palouky v okolí rybníka Cortina v Letkovicích začaly plnit zaparkovanými auty. To rodiče sváželi své ratolesti, propadlé více či méně lovu ryb, na rybářské závody. Moravský rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Nová Ves zde totiž pořádal tradiční dětské rybářské závody, jako takové rozloučení s letními prázdninami. Rybník nám opět nezištně zapůjčil pan Libor Samlík. Na soukromém rybníce závody pořádáme z důvodu, že zde mohou chytat i ty děti, které doposud nemají rybářský lístek a povolenku. Díky tomuto a rozhodně i díky pěknému zářijovému počasí, se nakonec sešlo 44 mladých rybářů a rybářek, čímž byla kapacita břehů rybníka téměř vyčerpána. Děti si po registraci vybíraly místa k lovu dle svého uvážení, v pořadí, v jakém přicházely. A právě výběr dobrého místa se nakonec ukázal, jako důležitý, z hlediska úspěchu v závodech.

Ryby braly tak nějak průběžně a celkem spolehlivě. Což udrželo pozornost rybářů po celé dopoledne. Dokonce se tentokrát ani nekonaly doprovodné soutěže a pro občerstvení, které každý malý rybář a malá rybářka obdrželi zdarma, častokrát od udic museli dojít rodiče. Celkem se chytilo 58 ryb, převážně kaprů. Ale chytili si i 4 amuři a 1 cejn velký. Alespoň 1 rybu chytlo 20 malých závodníků. Dopoledne rychle uteklo, a zvuk vuvuzely závody ukončil. Následovalo rychlé spočítání výsledků a vyhlášení vítězů.

Nejúspěšnější závodníci si odnesli pěkné poháry a hodnotné ceny. Na 1. místě se s výrazným náskokem a s počtem bodů 529 umístila Ema Hurtová. Její tým správně vyhodnotil situaci a za místo lovu zvolil místo na přítoku do rybníka. Což se nakonec ukázalo jako výborná strategie, neboť ryby byly zřejmě u přítoku "vyjeté". Na 2. místě se umístil Lukáš Kukla s počtem bodů 203 a na 3. místě pak Jitka Móčová s počtem bodů 183. Největší ulovenou rybou byl kapr o délce 58 cm, kterého ulovila právě Jitka Móčová. Po vyhlášení nejúspěšnějších závodníků obdržel pak nějakou tu věcnou cenu každý zúčastněný závodník.

Závody se vydařily, děti i pořadatelé byli spokojeni. A o tom vlastně celé to konání bylo, je bude.

Na závěr se sluší poděkovat panu Samlíkovi za zapůjčení areálu, a rovněž velký dík patří všem sponzorům, kteří na závody přispěli a pomohli tak k úspěšnému konání této akce.
Petrův zdar
Pavel Procházka

Poděkování sponzorům za podporu dětských rybářských závodů na rybníce Cortina

Rybářský sen, Ivančice

Sportovní rybolov.cz, Dana Mosoriaková, Ivančice

Carpsecret s.r.o., Letkovice

Interdoor s.r.o., Oslavany

Obec Nová Ves u Ivančic

Libor Samlík, rybník Cortina v Letkovicích