Rybáři MRS PS Nová Ves dokončili dotační projekty podpořené Jihomoravským krajem

19.11.2018

Moravský rybářský svaz podepsal memorandum s Jihomoravským krajem o spolupráci, kde mohly pobočné spolky žádat o dotace na své projekty. Proto i pobočný spolek Nová Ves podal v lednu žádost na nové dveře do administrativní budovy a skladu na ulici Tovární 166/7 v Ivančicích a druhou žádost na vybudování vzduchování do nádrží na rybochovu. Uběhl asi měsíc a v březnu jsme se dozvěděli, že obě dotace nám byly schváleny. Po podpisu smluv se pomalu rozbíhalo vyjednávání s dodavateli materiálu, ale také oslovení brigádníků z řad spolku, kteří byli ochotni se zapojit. Zejména na vzduchování bylo potřeba vyvrtat do trubek díry o velikosti 1 cm ve dvou řadách, vzdálené od sebe max. 1 cm. Při vrtání si určitě sáhli na dno svých sil, protože to byla velká piplačka, za hodinu uděláte max. jednu trubku o délce cca 3 m. Tím chci brigádníkům velice poděkovat, bohužel nemůžu zveřejnit konkrétní jména z hlediska nařízení evropské unie o ochraně osobních údajů.

V říjnu byl dodán poslední materiál a proto jsme mohli začít s instalací vzduchování do nádrží. V neděli 28. října se sešli na rybochovu zruční členové výboru a také několik brigádníků k instalaci vzduchování. V následujícím týdnu se ještě dělaly terénní úpravy a ostatní chybějící dodělávky. Také nové dveře se instalovali poslední říjnový týden, aby se všechno stihlo do konce října, kdy dochází k ukončení čerpání dotací. Ještě v listopadu nás čekalo napsání závěrečné zprávy a odeslání na Jihomoravský kraj.

Tímto článkem MRS PS Nová Ves děkuje za finanční podporu Jihomoravskému kraji za možnost realizace vzduchování do nádrží na rybochovu a pořízení nových dveří do skladu.